KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11198372
*
nr 1119 8372
Axel Tallberg
(I860-1928), Sverige
Etsning, Axel Tallberg (I860-1928), 'In the Cellar', Öldrickaren, mm36x27
Axel Tallberg, svensk målare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2017
kl 20:50:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/7 19:21:24
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Axel Tallberg
Axel Tallberg, svensk målare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.
Läs mer om Axel Tallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel tallberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige öldrickaren
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:08
*
Axel Tallberg
Axel Tallberg, svensk målare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.
Läs mer om Axel Tallberg
nr 1119 8372
Axel Tallberg
(I860-1928), Sverige
Etsning, Axel Tallberg (I860-1928), 'In the Cellar', Öldrickaren, mm36x27
Axel Tallberg, svensk målare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/7 19:21:24 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Axel Tallberg
Axel Tallberg, svensk mÃ¥lare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.Läs mer om Axel Tallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel tallberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige öldrickaren
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:08